Bliv klar til sæsonstarten i god tid. Hos Pro Golf club fitter vi mandag til lørdag. Vi er allerede nu klar med club fitting af en masse af det aktuelle udstyr fra følgende mærker:

Se vores liste med det aktuelle 2018 udstyr her (PDF)

  • Callaway

  • Cleveland 

  • Cobra

  • Ping

  • Srixon

  • TaylorMade

  • Titleist 

  • Wilson

Club fitting, vejen til bedre oplevelser og resultater på golfbanen

Hos Pro Golf er vi klar til at tilpasse golfudstyr individuelt, så det passer netop til dig og dit sving. Vi rådgiver dig så du får det helt rigtige udstyr blandt andet hvad angår modeller, skafter, grips og specifikationer. Ved køb af udstyr er club fitting gratis. Til formålet anvender vi TrackMan og ved club fitting skal du slå en del bolde hos os inde i forretningerne.

Club fitting af alle mærker mandag til lørdag, kom forbi, ring eller mail og book en tid  

Odense 6616 0677 odense@progolf.dk
Herlev 4484 0677 herlev@progolf.dk
Greve 3333 0677 greve@progolf.dk
Aalborg 9879 0677 aalborg@progolf.dk
Aarhus 8610 0677 aarhus@progolf.dk
Kolding  7555 0677 kolding@progolf.dk


Vi skal sammen bruge lidt tid på en clubfitting

Der kræver lidt tid og ramme plet når der skal findes det helt optimale udstyr til dig. Medbring gerne dit nuværende udstyr, som vi gerne vil anvende som reference. Det er ligeledes en fordel at du medbringer dine golfsko. Du kan forvente, at club fitting ca. tager

Komplet udstyr                           1,5 time

Drivere og andre køller               0,5 time

Wedges                                     0,5 time

Jernsæt                                     1,0 time

 

Hos Pro Golf er det altid lyst og mindst 20°

Glæd dig til at komme ind og slå en masse slag hos vores dygtige PGA proer og dygtige personale med mange års erfaring. Vi ved alt om det nye udstyr. Når vi er færdige byder vi på kildevand og en god kop friskbrygget kaffe.

Velkommen til Pro Golf og til en god snak om golf og udstyr.

Se vores liste med det aktuelle 2018 udstyr her (PDF)

COOKIE INFORMATION

På vores website bruges cookies til at huske dine indstillinger, statistik og personalisering af indhold og annoncer. Ved fortsat brug af websiden godkender du cookiepolitikken.

Ok